Úterý, 21 září, 2021
podnikatel
Domů Aktuality Babel Bike

Nevlídné počasí a fyzická námaha mohou být také příčinami, proč většina lidí nejezdí do práce na kole, ale velkou roli hraje zejména strach z toho, že nás srazí auto.

Crispin Sinclair Innovation

Londýnská firma Crispin Sinclair Innovation reagovala na tyto obavy vývojem nového kola s názvem Babel Bike. Jezdec má kolem sebe ochrannou klec a společnost tak neváhala označit svůj vynález za “nejbezpečnější kolo na světě”.

  Armstrong se 50. výročí nedožil

Jeho vývoj má na starosti Crispin Sinclair, syna známého vynálezce sira Cliva Sinclaira, jehož domácí počítače z osmdesátých let minulého století mají mnozí ještě v živé paměti. Věnoval se také konstruování elektrických automobilů a jízdních kol.

  Podlahové osvětlení dobývá trendy mezi svítidly

Babel Bike má svou elektrickou verzi, ale i model, na kterém musíte šlapat do pedálů. Kromě ochranné klece má také bezpečnostní pás, ocelové chrániče na nohy, klakson, automaticky aktivovány přední a zadní světla, brzdová světla a směrovky.

Při testech prototypů se ukázalo, že když do nich narazily nákladní auta, tak ochrannou klec tlačili před sebou a nerozdrvili ji pod koly, píše server gizmag.com.

Babel Bike

Elektrický model, nabitý na čtyři hodiny, je schopen projít vzdálenost od 80 do 129 kilometrů. Nejvyšší rychlost kola je 25 kilometrů za hodinu v Evropské unii a 32 kilometrů za hodinu v USA. Očekává se, že Babel Bike v elektrické verzi by měl prodávat za 4800 eur a neelektrický model za 3430 eur.

  Rukávky vaše dítě nezachrání, i s nimi se mohou potopit
  Při atentátu sebevražedného útočníka v Afghánistánu zemřelo pět lidí

“Bezpečnost je pro cyklisty rozhodující, vždyť i mě samého srazila doleva zatáčajúca dodávka, která nedala směrovku,” říká Crispin Sinclair. “Chtěl bych, aby se z cyklistiky těšilo více lidí, ale špatná bezpečnost, obzvláště v rušných městech, je od toho odrazuje. Babel Bike jsme speciálně dizajnovali tak, aby zabránilo běžným nehodám cyklisty, takže doufáme, že to povzbudí více lidí, aby vysadli na kola. “

Předchozí článekTip na letní snídani
Další článekPodmořské Ferrari
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular