Středa, 22 března, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Babel Bike

více v článku...

Babel Bike

Nevlídné počasí a fyzická námaha mohou být také příčinami, proč většina lidí nejezdí do práce na kole, ale velkou roli hraje zejména strach z toho, že nás srazí auto.

více v článku...

Crispin Sinclair Innovation

Londýnská firma Crispin Sinclair Innovation reagovala na tyto obavy vývojem nového kola s názvem Babel Bike. Jezdec má kolem sebe ochrannou klec a společnost tak neváhala označit svůj vynález za „nejbezpečnější kolo na světě“.

Jeho vývoj má na starosti Crispin Sinclair, syna známého vynálezce sira Cliva Sinclaira, jehož domácí počítače z osmdesátých let minulého století mají mnozí ještě v živé paměti. Věnoval se také konstruování elektrických automobilů a jízdních kol.

Babel Bike má svou elektrickou verzi, ale i model, na kterém musíte šlapat do pedálů. Kromě ochranné klece má také bezpečnostní pás, ocelové chrániče na nohy, klakson, automaticky aktivovány přední a zadní světla, brzdová světla a směrovky.

Při testech prototypů se ukázalo, že když do nich narazily nákladní auta, tak ochrannou klec tlačili před sebou a nerozdrvili ji pod koly, píše server gizmag.com.

  Ve Zlíně navštivte funkcionalistické památky, ZOO i muzeum bot
  Ekologické svatby jsou hitem. Jaké volit šaty a květiny?

Babel Bike

Elektrický model, nabitý na čtyři hodiny, je schopen projít vzdálenost od 80 do 129 kilometrů. Nejvyšší rychlost kola je 25 kilometrů za hodinu v Evropské unii a 32 kilometrů za hodinu v USA. Očekává se, že Babel Bike v elektrické verzi by měl prodávat za 4800 eur a neelektrický model za 3430 eur.

„Bezpečnost je pro cyklisty rozhodující, vždyť i mě samého srazila doleva zatáčajúca dodávka, která nedala směrovku,“ říká Crispin Sinclair. „Chtěl bych, aby se z cyklistiky těšilo více lidí, ale špatná bezpečnost, obzvláště v rušných městech, je od toho odrazuje. Babel Bike jsme speciálně dizajnovali tak, aby zabránilo běžným nehodám cyklisty, takže doufáme, že to povzbudí více lidí, aby vysadli na kola. „

  Rukávky vaše dítě nezachrání, i s nimi se mohou potopit
Předchozí článekTip na letní snídani
Další článekPodmořské Ferrari
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular