Středa, 8 února, 2023
podnikatel
Domů Finance Pojištění odpovědnosti v občanském životě i v zaměstnání má smysl

Pravděpodobně jste se již někdy setkali s termínem pojištění odpovědnosti. Je to jeden z pojišťovacích produktů, nad kterými by měl vážně popřemýšlet opravdu každý. Mohou mít několik alternativ, v závislosti na tom, pro jaké škody se chcete pojistit, lépe řečeno, komu může být případná škoda způsobena. V našem článku si v tom uděláme jasno.

více v článku...

  Kdo půjčí?

Pojištění vs. osobní odpovědnost

Každý člověk nese odpovědnost za své jednání. Pokud tedy například rozbijete zboží v obchodě, tak budete muset nahradit škodu. Pokud způsobíte škodu svému zaměstnavateli, nebude to jiné. Jestliže však budete na tyto situace pojištěni, nemusíte škodu platit z vlastní kapsy, postará se o to pojišťovna. V zásadě rozlišujeme:

  • Občanskou odpovědnost
  • Zaměstnaneckou odpovědnost
  Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

U občasné odpovědnosti je to jasné. Vztahuje se na veškeré situace, které nastanou v běžném občanském životě. Ať už to bude výše zmíněná nehoda v obchodě, ale může to být i mnohem závažnější situace, jako újma na zdraví nebo finanční škody. Tady všude vás ochrání pojištění odpovědnosti občana. Sjednat si toto pojištění můžete na různé částky, dle vašich požadavků. U dobré pojišťovny je také typická platnost tohoto typu pojištění v zahraničí. Často lze sjednat jako doplněk k jiným pojišťovacím produktům.

Odpovědnost máte také jako zaměstnanec vůči svému zaměstnavateli. Zde se typicky rozlišuje různá míra rizika, která může být spojena s konáním konkrétního zaměstnance. Proto také existují různé varianty pojištění, od běžné až po tu, která zohledňuje zaměstnance s vozidlem pro soukromé účely apod. Pojistit se zde může jak sám zaměstnanec, tak může pojištění zařídit hromadně pro své zaměstnance sám zaměstnavatel.

  Čínský Huawei propustí v USA stovky zaměstnanců
  Jak u půjčky nechybovat

Kdo si může ještě pojistit osobní odpovědnost?

Speciální variantu pojištění lze sjednat například pro piloty, letecké instruktory a jejich žáky. Stejně jako výše uvedené typy pojištění je nabízí třeba pojišťovna ERGO.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular