Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Finance Pojištění odpovědnosti v občanském životě i v zaměstnání má smysl

více v článku...

Pojištění odpovědnosti v občanském životě i v zaměstnání má smysl

Pravděpodobně jste se již někdy setkali s termínem pojištění odpovědnosti. Je to jeden z pojišťovacích produktů, nad kterými by měl vážně popřemýšlet opravdu každý. Mohou mít několik alternativ, v závislosti na tom, pro jaké škody se chcete pojistit, lépe řečeno, komu může být případná škoda způsobena. V našem článku si v tom uděláme jasno.

více v článku...

Pojištění vs. osobní odpovědnost

Každý člověk nese odpovědnost za své jednání. Pokud tedy například rozbijete zboží v obchodě, tak budete muset nahradit škodu. Pokud způsobíte škodu svému zaměstnavateli, nebude to jiné. Jestliže však budete na tyto situace pojištěni, nemusíte škodu platit z vlastní kapsy, postará se o to pojišťovna. V zásadě rozlišujeme:

  • Občanskou odpovědnost
  • Zaměstnaneckou odpovědnost
  Jak u půjčky nechybovat
  Co jsme a co tvoříme, nejen v Brně

U občasné odpovědnosti je to jasné. Vztahuje se na veškeré situace, které nastanou v běžném občanském životě. Ať už to bude výše zmíněná nehoda v obchodě, ale může to být i mnohem závažnější situace, jako újma na zdraví nebo finanční škody. Tady všude vás ochrání pojištění odpovědnosti občana. Sjednat si toto pojištění můžete na různé částky, dle vašich požadavků. U dobré pojišťovny je také typická platnost tohoto typu pojištění v zahraničí. Často lze sjednat jako doplněk k jiným pojišťovacím produktům.

Odpovědnost máte také jako zaměstnanec vůči svému zaměstnavateli. Zde se typicky rozlišuje různá míra rizika, která může být spojena s konáním konkrétního zaměstnance. Proto také existují různé varianty pojištění, od běžné až po tu, která zohledňuje zaměstnance s vozidlem pro soukromé účely apod. Pojistit se zde může jak sám zaměstnanec, tak může pojištění zařídit hromadně pro své zaměstnance sám zaměstnavatel.

  Zpětné odkazy
  Kdo půjčí?

Kdo si může ještě pojistit osobní odpovědnost?

Speciální variantu pojištění lze sjednat například pro piloty, letecké instruktory a jejich žáky. Stejně jako výše uvedené typy pojištění je nabízí třeba pojišťovna ERGO.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular