Pátek, 14 června, 2024
podnikatel
DomůAktualityCo jste možná nevěděli o McDonald's

Co jste možná nevěděli o McDonald’s

Pojem „franchising” se do povědomí zapsal díky franšízovému konceptu rychlého občerstvení, které dnes známe víc jak cokoliv jiného – McDonald’s. O doposud nejznámějším a zcela převratovém podnikání bylo natočeno nespočetně filmů a dokumentů, ovšem několik faktů se někde ztratilo cestou. Pojďme si říct několik zajímavostí, které o franšízovém konceptu možná nevíte a které vás možná zvednou ze židle.

Co jste možná nevěděli o McDonald’s

  • Nemluvíme pouze o přelomovém podnikání, které učinilo z franchisingu tolik atraktivní vstupenku do podnikatelského světa, ale také hovoříme o největším distributorovi hraček na světě.
  • Jen málokdo tuší, že jednu z poboček tohoto rychlého občerstvení ještě za dob své vlády vlastnila sama královna Alžběta II. Jednalo se konkrétně o pobočku, která sídlila hned vedle Buckinghamského paláce.
  • McDonald’s nebyl jenom o hamburgerech a hranolkách, které jsou dnes považovány za nejtenčí a také nejlepší. Ale také se zde dříve prodávala pizza. Bylo to v sedmdesátých letech minulého století.
  • Pokud jste nikdy dříve nestudovali webovou stránku samotného fastfoodu, nyní možná budete. Podle všeho by se na ní totiž měla nacházet informace varující zaměstnance před fastfoody.
  • Sezamová semínka, kterými jsou poseté hamburgerové bulky ve fastfoodovém řetězci, jsou pěstovány v Mexiku. To je známý fakt. Co se však ví jen málokde je, že zhruba 75 % z nich končí právě na hamburgerech „z Mekáče”.
  • Člověk, který stojí za revolučním a dnes už také prakticky kultovním Big Macem, se dožil skoro stovky – zemřel v roce 2016 ve věku 98 let.
  • Před bezmála dvaceti lety se rozhodla společnost Disney ukončit s tímto fastfoodovým řetězcem spolupráci, protože se nechtěla spojovat s dětskou obezitou, se kterou právě McDonald’s je velmi spojován.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular