Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Zdraví Jak pěstovat rakytník

více v článku...

Jak pěstovat rakytník

Zeje vaše zahrada prázdnotou a rádi byste, aby se na ní tyčil například keř, jenž by se každoročně obsypal zázračnými plody? Rakytník je tím, co by vaši zahradu mělo nově „okupovat”. Říká se, že se v něm nachází až třikrát více vitamínu C než v běžných exotických citrusech, což už je sám o sobě důvod, proč ho pěstovat. Navíc je velmi odolný i proti nepřízním počasí čili na něj nutně nebudete muset vyrukovat se zahradními nůžkami vždy, co zaprší.

více v článku...

Najděte mu ideální stanoviště

Pokud se chcete těšit z kvetoucího rakytníku, měli byste ho pěstovat na slunných místech. I když je pravdou, že se mu dobře daří také v polostínu. Na samotné stanoviště není zrovna náročný, i když je pravdou, že mluvíme o takzvané větroplašné dřevině.

  Džus, cola a rakovina? Zvedáme varovný prst
  6 osvěžujících letních drinků, které připravíte za pár minut

Rakytník se nikdy nesadí sám. Je nutné spojit samčí a samičí druhy. Zatímco samčích rostlin by mělo být pouze pomálu, na jednu samčí rostlinu připadají dvě nebo tři samičí. Tak na to při návštěvě hobbymarketu myslete.

Dodržujte dostatečnou vzdálenost

I když je poměr samčích a samičích rostlin zcela v pořádku, přesto byste měli dodržet jistou vzdálenost. Rostliny se nikdy nesází dál než tři metry od sebe. Jen v takovém případě se mohou keře těšit z dostatečné úrody.

Drobné a šťavnaté keře jako vaše odměna

V případě, že se vám podaří vypěstovat skutečně krásný rakytník, odměnou vám budou šťavnaté, i když drobné, zato velmi zdravé plody. Jak již bylo zmíněno, jsou plné vitamínu C, jenž je hlavním posilovačem našeho imunitního systému. Dokonce se tvrdí, že se v rakytníku nachází až třikrát více vitamínu C než v citrusech, jež běžně považujeme za ty nejlepší zdroje. Ale není tomu tak.

  Vyřešte vaše problémy jednou provždy
  Tip na letní snídani

Pokud se rozhodnete sklízet rakytník, v nejlepším případě se do toho pusťte až na podzim, kdy plody jednoduše setřesete na rozprostřenou plachtu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular