Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Jaké podlahy se nejvíce hodí do ložnice

více v článku...

Jaké podlahy se nejvíce hodí do ložnice

Podlahám patří v interiérech významné místo. Jejich funkce není jen estetická. Vhodný typ krytiny plní i praktickou úlohu, v rámci níž se stará o pohodlí, tepelný komfort a tlumení zvuku při chůzi. Obzvlášť to platí u podlahy, kterou si vybíráme do ložnice

Ložnice je naší soukromou zónou, naší oázou klidu. Její vzhled a & nbsp; zařízení má přinášet maximální pohodlí a & nbsp; působit útulným dojmem. Tomu je třeba přizpůsobit i podlahovou krytinu, která bude jedním z hlavních prvků pokoje. Při výběru tak vsaďme na typ podlahy, který osvěží vzhled ložnice; zároveň přispěje zvýšení komfortu.

více v článku...

Laminátová

Drevená

Levná krytina se skvělou schopností imitace dražších materiálů, kterou si šikovnější kutilové dokáží položit sami, je jednou z nejběžnějších podlah nejen v našich ložnicích, ale v celých interiérech. I když slabší odolnost vůči mechanickým poškozením je mínusem, majitelů potěší, že při jejich výměně není potřeba nic bourat ani rozbíjet.

  Staráte se o své zuby příkladně? A vedete k tomu i vaše děti?

Vinylová

Cena dřevěných podlah není nejnižší, ale vzhledem k jejich kvalitu a vysokou odolnost se do nich vyplatí investovat. Pozitivem je uklidňující dojem, který vyvolávají hlavně podlahy se světlými odstíny, nemluvě o přítomnosti přírodního materiálu, který obyvatelům ložnice neškodí. Problémem však může být ne zcela příjemný pocit při chůzi.

  Armstrong se 50. výročí nedožil

Vinylová

Málokteré podlahy jsou takové kritizovány jako ty vinylové, což platí obzvlášť při jejich výběru do ložnice. Důvodem jsou rizika spojená s & nbsp; vylučováním škodlivin do prostoru, které již potrápili nejednoho majitele. Výrobci si ale dávají pozor, aby se vyhnuli přidávání kontroverzních příměsí do povrchu krytin a mohli tak majitelům umožnit mít v ložnici neškodnou podlahu.

Kožená

Málokteré podlahy jsou takové kritizovány jako ty vinylové, což platí obzvlášť při jejich výběru do ložnice. Důvodem jsou rizika spojená s vylučováním škodlivin do prostoru, které již potrápili nejednoho majitele. Výrobci si ale dávají pozor, aby se vyhnuli přidávání kontroverzních příměsí do povrchu krytin a mohli tak majitelům umožnit mít v ložnici neškodnou podlahu.

  Jak zařídit domácí vinotéku? Není to jen o kvalitním regálu

Podlahy z korku jdou v experimentování s originálními prvky ještě dále než ty z kůže. Při nich však poptávka narůstá spíše kvůli designu, protože po kvalitativní stránce citelně zaostávají. Pohodlí při chůzi a velmi dobrou schopnost tlumit zvuk kroků jim ale upřít nemůžeme.

  Ekologické svatby jsou hitem. Jaké volit šaty a květiny?

Na trhu jsou i jiné typy podlah, které se dostávají do našich ložnic. V srovnání s uvedenými 5 typy ale tahají za kratší konec, za což může buď vyšší cena, nebo podstatně horší kvalita. Nezapomínejme však ani na koberce, které jsou pro tyto typy podlah rovnocennou konkurencí a majitelů, kteří je upřednostní, je stále dost.

Náš tip: Dbejte na to, aby nábytek ladil s podlahou. Proto již při plánování podlahy mějte v hlavě alespoň plán, jak byste chtěli pokoj zařídit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular