Středa, 22 května, 2024
podnikatel
DomůAktualityTop 10 nejlepších hotelů světa na stromě

Top 10 nejlepších hotelů světa na stromě

Chtěli jste si splnit svůj dětský sen, spát v opravdovém domě na stromě? Dnes je to možné! Máte na výběr stovky hotelů na stromě různých stylů z celého světa. Přinášíme vám 10 nejoriginálnějších.

 1. Tree House Lodge Limón, Kostarika
  Resort nabízí na 4 hektarech přístup do džungle i k téměř dokonalé pláži Punta Uva v blízkosti. Můžete si tam vybrat z nejlepších „stromových“ hotelů na světě a uspokojit tak své dětské touhy. Můžete si užívat sladké nicnedělání v houpací síti a čas, který plyne tak pomalu … Cena za noc je asi 300 dolarů pro pár, ve větších apartmánech může spát až 6 osob za 450 – 600 dolarů za noc.

Zdroj: costaricatreehouse.com

 1. Human Nest Big Sur, Kalifornie, USA
  Místní umělec Jayson Fann buduje „lidské hnízda“ jako spirituální domy po celém světě již roky a nejznámější z nich je v resortu Tree Bone, který nabízí i soukromý kemping na stanování. Pobyt v Tree Bone Resort je velmi klidný, mají vlastní organické zahrady a jsou jen pár minut od největší písečné pláže v regionu Sand Dollar Beach. Hlavní chata má restauraci, vyhřívaný bazén, vířivku s výhledem na oceán a vnější sushi bar. Cena za noc ve vlastním stanu v kempu je 95 dolarů, v Human Nest Tree House zaplatíte 150 dolarů za noc.

Zdroj: treebonesresort.com

 1. TreeHotel Harads, Švédsko
  Ve švédském hotelu na stromech si můžete užít nerušenou přírodu. Všechny domky zde mají velmi malou plochu, ale jsou unikátními díly. Velký UFO apartmán vypadá jako vystřižený z filmu o mimozemšťanech. Možná by se vám více líbila obrovská zrcadlová kostka, která dokonale zapadá do přírody. Zrcadlové oboustranné stěny jsou téměř neviditelné, protože odrážejí okolní přírodní krásy. TreeHotel má také klec podobnou kabině vyvýšenou nad údolím, obrovské ptačí hnízdo, apartmán, který vypadá jako Lego a rodinný apartmán ve tvaru draka. Za noc pro 4 osoby v Dragon Fly zaplatíte 1 100 dolarů, v ostatních stojí noc 680 dolarů.

Zdroj: welcomebeyond.com

 1. Lion Sands Resort Kruger National Park, Jižní Afrika
  Někomu se zdá romantické bydlet na stromě pod širým nebem v africkém buši. Uprostřed Krugerova Národního parku mají 3 úžasné domky na stromech, které poskytují nerušený výhled na jihoafrickou oblohu. Z bezpečnostních důvodů mají všechny dřevěné domy buď dvojité bezpečnostní dveře nebo pásek most a přímý rádiový kontakt se strážcem. Jelikož hlavní chata je vzdálena pouze 5 – 10 minut, nemusíte se o nic starat. K dispozici je umyvadlo a WC, ale sprchy jsou jen v hlavní chatě. Domy na stromech nemají elektřinu a pokud se v Lion Sands zeptáte, zda mají WiFi, odpoví „To asi žertujete!“ Cena za noc je 450 dolarů za noc, v hlavní chatě mají i tradiční hotelové pokoje.
  Oprava autoskel

Zdroj: lionsands.com

 1. Kadir dům na stromě Olympos, Turecko
  Malá vesnička Kadir je postavena ze 45 vyvýšených domků spletených do velkého věnce, ve kterém se může vyspat až 110 hostů. Cítit tu ducha divokého západu a kruhová dispozice vytváří uprostřed vesničky náměstí. K dispozici jsou 2 bary na místě, což vyhovuje hlavně mladým návštěvníkům. Přestože Kadir je uprostřed ničeho, nikdo se zde nenudí. Okolí je vhodné pro pěší turistiku, horolezectví, potápění a slunění na slavné pláži Olympos. Tato oblast Turecka je poseta římskými zříceninami, včetně ztraceného města Chimera (Yanartaş) s fascinujícím přírodním fenoménem, ​​věčnými plameny šľahajúcimi z masy horniny. Ubytování je velmi levné, 10 – 30 dolarů za noc na osobu.

Zdroj: worldbesthostels.com

 1. Châteaux dans les Arbres, Francie
  Asi 2 hodiny od Bordeaux, ve stínu Chateau de Biron, si můžete pronajmout jeden z 5 úžasných hravých domů na stromě. Každý z stromovitých domků je postaven podle francouzského zámku a je skutečně vhodný pro krále z pohádky. Jsou zařízeny zcela kouzelně a jsou dokonce vybaveny vířivkami! V každém domečku prospí 2 – 4 osoby a ceny za noc se pohybují od 250 do 350 dolarů.

Zdroj: les-cabanes-dans-les-arbres.com

 1. Ngorongoro Crater Lodge, Tanzánie
  Tento resort má ideální polohu pro výlety po Africe. Leží vedle jezera Magadi uvnitř starého sopečného kráteru a sousedí s národním parkem Serengeti nedaleko keňského hlavního město Nairobi a Mount Kilimanjaro. V okolí domků se často potulují zebry a žirafy, pozorování velkých koček a slonů je vzdáleno jen krátkou jízdu. Chatky jsou nadstandardně luxusní s výhledem na africkou krajinu a to vše v souladu s barevným africkým nábytkem, proutěnými střechami a citem pro styl. Cena za noc v apartmánu je 1000 dolarů za noc v mimosezóně a 1500 během letních měsíců.
  Historie tabáku – stimulant i rituální rostlina
 1. Free Spirit Spheres Vancouver Island, Kanada
  Tři kulové domky „Eve“, „Eryn“ a „Melody“ jsou určeny pro spojení s přírodou bez lidských stop a meditaci. Jsou umístěny mezi vysokými stromy západního pobřeží deštného pralesa na ostrově Vancouver v Kanadě. Aby byli hosté obklopeni přírodními materiály, jsou interiéry vybudovány v malebném jachtařském stylu s dřevěnými obklady a mosaznými dekoracemi, zavěšené jsou na síti lan, která jim umožňuje pohyb a tak údajně podporuje tvůrčí myšlení. Aby však přírody na hosty nebylo až příliš, resort je připojen na elektřinu a domky mají zabudované reproduktory aby si mohli pouštět oblíbenou hudbu. Ceny za noc jsou od 155 dolarů za osobu.
 1. aria Amazon Towers Manaus, Brazílie
  Aria Amazon Towers jsou průkopníky hotelů na stromě, byly otevřeny již počátkem 80. let. Leží v srdci džungle přímo na řece Amazon, v jejich okolí je mnoho volně žijících živočichů, včetně růžových delfínů a opic. Mezi úžasné aktivity patří lov piraní, pozorování aligátorů a růžových delfínů plave, trekking do džungle a dokonce i domorodé slavnosti. Pokud chcete zažít amazonský deštný prales v pohodlí, je to nejlepší způsob. Cena na noc v domech na stromě je 1250 dolarů, ale mají i tradiční hotelové pokoje za 750 dolarů.
 1. Green Village Badung, Bali
  Komunita ekologicky úsporných staveb v Green Village vzniklo vybudováním z bambusu a jiných zelených materiálů. Některé dosahují až 6 pater. Tento resort je soběstačná ve všech zdrojích a domy jsou včleněny přímo do přírody. Tato fúze je umocněna hravými inženýrskými prvky včetně otevřených stěn, jakož i rozložením napodobujícím lotosové květy a palmové listy. Jsou však velmi pohodlné, mají dokonce inteligentní ventilační bambusový systém, který v noci vaši postel ochladí. V Green Village nemusíte jen ležet v houpacích sítích a sledovat opice. Můžete také navštívit jejich bambusovou továrnu, zapojit se do workshopů na bambusové domácí budovy, prozkoumat tajné použití kokosové palmy a hrát na bambusový xylofon nazývaný Jegog. Bonusem je i blízkost jižních pláží Bali. Většina domů je k dispozici k pronájmu za 325 dolarů za noc.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular