Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Nejvyšší dřevostavby světa

více v článku...

Nejvyšší dřevostavby světa

Dřevo by v budoucnu mohlo vládnout stavebnictví ve většině světa. Posledním krokem k tomu je zdokonalení výstavby výškových budov z tohoto tradičního materiálu. Pár jich už ale vyrostlo a téměř každá dokazuje, že dřevostavby se časem mohou stát náhradou za železobetonové monstra.

více v článku...

Mjøstårnet (Brumunddal, Norsko) – 85,4 m

Kde jinde hledat nejkrásnější a nejlépe dřevostavby jako na severu Evropy. V Norsku, které je kolébkou tohoto typu architektury, v březnu tohoto roku zkolaudovali 18-patrový bytový dům Mjøstårnet, který stanovil nové výškové maximum 85,4 m.

Brock Commons Tallwood House (Vancouver, Kanada) – 53 m

Další z nejvyšších dřevostaveb najdeme v kanadském Vancouveru. Při tamní univerzitě vyrostl 53-metrový studentská kolej, který sice není celý ze dřeva, ale přírodní materiál je dominantním prvkem stavebních konstrukcí.

  Před šedesáti lety vizionáři automobilového průmyslu slibovali extravagantní budoucnost. Ta se však zpravidla nekonala.
  Zůstat v manželství jen kvůli dětem? Odborníci říkají NE

Treet (Bergen, Norsko) – 52,8 m

14-patrový rezidenční objekt z norského Bergenu, v němž našlo domov 62 majitelů bytů, byl delší dobu nejvyšší dřevostavbou světa. S výškou 52,8 m se však stále drží mezi nejvyššími.

25 King Tower (Brisbane, Austrálie) – 45 m

Svého výškového lídra ze dřeva mají i u protinožců. Tím se během minulého roku stala 10-patrová věž z Brisbane, která slouží jako kancelářské sídlo firmy Aurecon. S výškou 45 m se zároveň řadí mezi nejvyšší dřevostavby světa.

Hohoho Wien (Vídeň, Rakousko) – 84 m

Pořadí nejvyšších dřevostaveb světa mělo momentálně vypadat trochu jinak, ale to by musel být 84-metrový vídeňský projekt oficiálně zkolaudován. 24-patrový prefabrikovaný komplex měl být hotový už koncem minulého roku, ale práce zatím ukončeno nebyly.

  Korálová barva roku je "in"
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular