Pátek, 14 června, 2024
podnikatel
DomůAktualityNejvyšší dřevostavby světa

Nejvyšší dřevostavby světa

Dřevo by v budoucnu mohlo vládnout stavebnictví ve většině světa. Posledním krokem k tomu je zdokonalení výstavby výškových budov z tohoto tradičního materiálu. Pár jich už ale vyrostlo a téměř každá dokazuje, že dřevostavby se časem mohou stát náhradou za železobetonové monstra.

Mjøstårnet (Brumunddal, Norsko) – 85,4 m

Kde jinde hledat nejkrásnější a nejlépe dřevostavby jako na severu Evropy. V Norsku, které je kolébkou tohoto typu architektury, v březnu tohoto roku zkolaudovali 18-patrový bytový dům Mjøstårnet, který stanovil nové výškové maximum 85,4 m.

Brock Commons Tallwood House (Vancouver, Kanada) – 53 m

Další z nejvyšších dřevostaveb najdeme v kanadském Vancouveru. Při tamní univerzitě vyrostl 53-metrový studentská kolej, který sice není celý ze dřeva, ale přírodní materiál je dominantním prvkem stavebních konstrukcí.

  Korálová barva roku je "in"

Treet (Bergen, Norsko) – 52,8 m

14-patrový rezidenční objekt z norského Bergenu, v němž našlo domov 62 majitelů bytů, byl delší dobu nejvyšší dřevostavbou světa. S výškou 52,8 m se však stále drží mezi nejvyššími.

25 King Tower (Brisbane, Austrálie) – 45 m

Svého výškového lídra ze dřeva mají i u protinožců. Tím se během minulého roku stala 10-patrová věž z Brisbane, která slouží jako kancelářské sídlo firmy Aurecon. S výškou 45 m se zároveň řadí mezi nejvyšší dřevostavby světa.

Hohoho Wien (Vídeň, Rakousko) – 84 m

Pořadí nejvyšších dřevostaveb světa mělo momentálně vypadat trochu jinak, ale to by musel být 84-metrový vídeňský projekt oficiálně zkolaudován. 24-patrový prefabrikovaný komplex měl být hotový už koncem minulého roku, ale práce zatím ukončeno nebyly.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular