Středa, 22 května, 2024
podnikatel
DomůAktualityPodlahové osvětlení dobývá trendy mezi svítidly

Podlahové osvětlení dobývá trendy mezi svítidly

Vypadá skromně, ale plní významnou roli. Spotřebuje minimum energie, ale disponuje dost slušným výkonem. Doposud nezaznamenalo velký boom, ale v budoucnu bude běžnou součástí domovů. Řeč je o podlahovém osvětlení, které dobývá aktuální trendy mezi svítidly.

Není žádnou novinkou a i když dosud nezaznamenalo větší expanzi, designéři v něm vidí obrovského pomocníka, který v interiérovém designu zamíchá kartami. Podlahové LED osvětlení má totiž potenciál zužitkovatelný v každé domácnosti. Zároveň nabízí několik výhod, které lákají k jeho instalaci stále více majitelů bytů, domů i kanceláří.

Bezpečné a diskrétní pokojové světlo

Žádné kabely na zemi, žádný zabraný prostor, žádné překážky při chůzi. Podlahové světla jsou díky instalaci přímo do podlahy, na okraje stěn nebo na podstavce nábytku bezpečné a maximálně šetrné vůči prostoru v pokoji.

  Před šedesáti lety vizionáři automobilového průmyslu slibovali extravagantní budoucnost. Ta se však zpravidla nekonala.

Minimální spotřeba, vysoký výkon

V případě výběru LED osvětlení tohoto typu nebude ušetřen jen prostor. Jednou z hlavních výhod podlahových svítidel je úsporný provoz. Už na začátku jsme zmínili, že té jsou schopny navzdory vyššímu výkonu zajišťujícímu slušný světelný rozptyl.

Široká nabídka bodových svítidel

Výrobci přizpůsobují podlahové osvětlení nárokům zákazníků, a to výrobou svítidel v různých tvarech. Oblíbené jsou čtvercové a kulaté bodové modely, ale klienti nepohrdnou ani méně tradičními tvary navrženými na míru.

Několik režimů a tónů osvětlení

S širokou nabídkou na trhu souvisí i pestrý výběr modelů schopných disponovat několika režimy osvětlení. Ty nejlepší produkty jsou schopny změny barev a s tím spojené tvorby tzv. náladového, resp. atmosférického světla.

  Armstrong se 50. výročí nedožil

Vhodné do interiérů i na zahradu

Původním účelem podlahového osvětlení bylo uvést do prodeje nenáročné externí světla, které by nepřekážely při pohybu po dvoře. Později se tento užitečný doplněk přenesl i do interiérů. Externí modely jsou však zatím o něco oblíbenější, pod což se podepisuje možnost fungování na solární pohon.

Nikdy nebudou hlavním zdrojem osvětlení, ale jako doplněk mohou v domácnostech hrát klíčovou roli. Na svůj čas si však tato svítidla musí počkat. Aktuálně je totiž o nich slabší zájem, jak si zaslouží. Přesto jsou prodejci optimističtí a věří, že rostoucí poptávku po takovém efektivním doplňku je předzvěstí slibné budoucnosti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular