Čtvrtek, 8 prosince, 2022
podnikatel
Domů Tech VYŠŠÍ BEZPEČNOST NA CESTÁCH A LEPŠÍ VIDITELNOST DÍKY REFLEXNÍM PRVKŮM

Věděli jste, že chodci mají povinnost nosit reflexní prvek za snížené viditelnosti v případě, kdy se pohybují mimo obec na okraji vozovky? Nejedná se o žádná doporučení. Takto hovoří přímo zákon, konkrétně novela zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Všichni bychom si ale měli uvědomit, že  reflexních prvky nepoužíváme z povinnosti, kvůli zákonu. V roce 2019 zemřelo na silnicích 72 lidí,které řidiči nestačili za tmy zaregistrovat. Být viděn na silnici je tak základním pravidlem bezpečnosti a reflexní prvek nám může  zachránit život.

  Jak si stojí levné VPS vůči nákladnému pořizování vlastního serveru?

Reflexní materiál je za snížené viditelnosti zaznamenatelný na vzdálenost až 200 metrů. Tato vzdálenost řidiči poskytne dostatek prostoru na to, aby se chodci bezpečně vyhnul. Žádné jiná barva vašeho oblečení tolik času neposkytne.

  3D skenery - přeneste svět do počítače!

více v článku...

REFLEXNÍ PRVKY

Nejlepší variantou, respektive nejvýraznější, je reflexní vesta. V obchodech nalezneme velké množství i dalších prvků jako jsou reflexní samolepky, odznaky nebo klíčenky. U dětí se s velkou oblibou setkávají reflexní pásky, plyšová zvířátka svítící ve tmě a další.

Jak reflexní prvky používat?

Vždy se vyplatí kombinovat více prvků. Platí, že více jsou vidět ty prvky, které umístíme na pohyblivé části těla. Doporučuje se proto při pohybu na silnici umístit reflexní pásky na zápěstí a kotníky.

Reflexní prvky mějte vždy u sebe. Nikdy nevíte, kdy se během vašeho výletu zkazí počasí a dostanete se do situace, kdy budete reflexní prvky potřebovat jako sůl. Nehledě na to, že určitě nezkazíte nic tím, když reflexní prvky použijete i za dobré viditelnosti.

  Huawei P50 Pocket: inovace na dosah pro každého
  3D skenery - přeneste svět do počítače!

DĚTI A REFLEXNÍ PRVKY

Patříte k rodičům, kteří se snaží vést své děti k samostatnosti? Je důležité jít svým dětem příkladem a naučit je používat reflexní prvky. Děti navíc patří k ohrožené skupině při pohybu v běžném provozu. Jedním z důvodů je i to, že nedbají takové opatrnosti.

Kromě užívání běžných reflexních prvků pořiďte svým dětem i oblečení, které přímo obsahuje reflexní prvky. Osvícená aktovka je skvělá věc, ale řidiči si jí všimnout pouze zezadu.

Tip: V případě, že oblečení vašich dětí reflexní prvky neobsahuje, zkuste se porozhlédnout po reflexních nažehlovacích obrázcích.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular