Středa, 8 února, 2023
podnikatel
Domů Tech Seznamte se s boutique kytarami

Hudba je vášeň, hudba je koníček, hudba je slast. Pro milovníky hudby a hudebních nástrojů přinášíme krátké seznámení s boutique kytarami. Pojďme si rozšířit obzory.

My si zásadně stojíme za tím, že většina věcí, která se vyhazuje má ještě své využití. Než věci odsoudíme k zatracení, snažíme se najít ještě nějaké využití. To platí i pro hudební nástroje, ne všechny hudební nástroje jsou na odpis. Proto preferujeme opravy kytar a jejich renovace.

Co znamená boutique kytara?

Boutique kytary se vyznačují svou jedinečností. Jedná se o kytary, které nejsou ze sériové výroby. Naopak každý model je unikátní a jeho výroba byla zakázková, v krajním případě malosériová. Právě díky tomu mají velkou hodnotu. Jejich hodnota může být sběratelská, umělecká, ale i hudební.

  Jak si stojí levné VPS vůči nákladnému pořizování vlastního serveru?

Díky ruční práci, usilí a vášní mistra pro dané dílo je kytara velmi propracované do každého detailu. Tito lidé se zabývají každou nedokonalostí a vynaloží veškeré své síly na to, aby tuto nedokonalost odstranily. Tyto kytary určitě nejsou novinkou na našem trhu. Jsou známkou starého dobré řemesla. Proto můžete narazit i na zrenovované starší kousky.

  3D skenery - přeneste svět do počítače!

Máme 2 druhy boutique kytar

Vintage kytary

Do této kategorie se řadí kytary vyrobené do roku 1987. Tudíž je můžeme považovat za jakési veterány mezi svými kytarovými kolegy. Možná si vzpomenete na koncert oblíbené kapely z dětství, která nějakou takovou vintage kytaru měla.

Tyto kytary mají své kouzlo v tom, že stárnutí materiálu přispívá k vyhrávání se k lepšímu tónu. Vzhledem ke stáří těchto kytar jejich hodnota stoupá, kvůli nedostupnosti výrobních nástrojů. Zároveň se v ceně také projevuje náročnost a přesnost ruční práce. Tyto kytary mají taktéž historickou, uměleckou, sběratelskou a pro někoho možná i investiční hodnotu, která rok co rok roste.

Fine kytary

Tyto kytary jsou již o něco modernější. Řadí se mezi ně ty, které byly vyrobené v době 90. let až do současnosti. Jejich významnost a jedinečnost pochází z vzácné, malosériové, ruční výroby.

Fine kytary jsou pro běžného příležitostného hráče velmi drahou záležitostí. Vyrábí se z nejlepších dostupných materiálů. A při výrobě je dodržen vysoký standard hratelnosti.

  Potřebujete levnou tiskárnu? Poradíme vám, kterou si pořídit!

Na závěr bychom rádi uvedli jen pár důvodů, proč je butique kytara známkou luxusu a proč je lepší:

  • Jak již bylo řečeno, kvalita ruční práce má na výhodách velký podíl. Při výrobě je upřednostněna kvalita před kvantitou a to je nejdůležitější, když chceme, aby nám to dobře ladilo.
  • Hratelnost je také jedním z hlavních důvodů proč butik ANO. Jak již bylo řečeno, tyto nástroje si letitým vyhráváním vytváří jedinečný zvuk.
  • Skvělý je také neuvěřitelný počet možností, které ve výběru máme. Vzhledem k výrobě převážně po jednom, či malosériově, se nám otevírá prostor pro výběr, který při velkovýrobě, kde jsou všechny kytary stejné, není.
  • A nakonec trošku emocí. Každá butik kytara má svůj osobní příběh. Můžete po něm pátrat u předchozích majitelů. Ale můžete ji ho dát i vy sami. Je jen na vaši fantazii, jak si vysvětlíte případné škrábance, či nečistoty.
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

  3D skenery - přeneste svět do počítače!
- Advertisment -

Most Popular