Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Nejkrásnější rostliny před domovní dveře: zeleni se mantinely nekladou

více v článku...

Nejkrásnější rostliny před domovní dveře: zeleni se mantinely nekladou

Kdo by neměl rád zelené plochy, byl by označen celospolečensky spíše za škarohlída. Nejde jistě jen o zahrady, závěsné květináče na balkoncích a lodžiích nebo květiny v interiéru, pro které se snažíme za každou cenu získávat dešťovou vodu a pečlivě si je udržujeme, hnojíme a zaléváme. Veselí a zeleň patří i k veřejím, zkrátka a dobře – musíme si to udělat doma hezčí! Pojďme se inspirovat v tom, která rostlina se k tomuto účelu vysloveně hodí, variant je hned několik…

více v článku...

Anglický břečťan musí dostat svou šanci

Rostlina pro vchodové dveře číslo jedna, přesně tím je anglický břečťan, který může být v závěsném květináči, ale stejně tak dobře se mu bude dařit i v tom klasickém. Když mu dáte oporu, bude se mít přímo báječně – a nezapomeňte na to, že potřebuje také stín, ostré slunce po celé dopoledne by jej spíše spálilo.

  Citroën pokořil rekord!

Číslo dvě je také jasné, je to buxus (nebo také boxwood), který má až sedmdesátku poddruhů, tudíž máte z čeho vybírat! Roste prakticky po celém světě a když mu necháte volnost, vyraší až do několikametrové výšky. Vyrábí se z něj hudební nástroje a vážnou hudbu rozehraje i u vašich vchodových dveří – je to totiž elegán, stačí jen uchopit housle…

  S kuchyňkou si děti vydrží hrát celé hodiny

Prosluněný vchod ocení například petúnie

Určitě je znáte, jsou krásně barevné a na pomezí jara a léta dovedou vykouzlit úsměv na tvářích kolemjdoucích. Ano, petúnie patří mezi učiněné elegány, stačí jim jenom dát šanci, kterou jistě obratem využijí.  Jsou to jednoletky, ale hrají všemi barvami a příští rok je můžete vysadit klidně zas a znova, jak se vám bude chtít! 

  Podlahové osvětlení dobývá trendy mezi svítidly

Zajímavou variantou je určitě i citrusovník, i když nemusíte mít zrovna hned ambice vypěstovat kilo citronů. Prosluněné stanoviště, které bude chráněné před větrem a během zimy možnost vzít rostlinku do interiéru, to jsou jediné požadavky, které citronovník má. Jeho listy voní a když nezapomenete doplňovat železo, bude se překrásně usmívat.

  Citroën pokořil rekord!

Doplnit vše můžete třeba venkovní stojací lampou, která bude vegetaci perfektně osvětlovat.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular