Pondělí, 26 září, 2022
podnikatel
Domů Aktuality Podmořské Ferrari

Holandská firma U-Boat Worx představuje svou novou ponorku neskromně jako „podmořské Ferrari“.

Tak jako mnohé auta Ferrari, i novinka HP Sport Sub 2 je dvoumístná a nápadně červená. Na rozdíl od italského luxusního krasavce se však ví ponořit do hloubky sto metrů, a to až na šest hodin.

  Nejkrásnější rostliny před domovní dveře: zeleni se mantinely nekladou

více v článku...

Podmořské Ferrari

Je designovaná tak, aby se vešla do garáže třicetimetrových a větších superjácht a snadno ji odtáhne i automobil. Prostě, jak nejkompaktnější model překonala předchozí ponorku této holandské firmy s názvem Super Yacht Sub 3.

S novým akrylátovým-ocelovým trupem je dlouhá 285 a široká 235 centimetrů. Od Super Yacht Sub 3 se liší svou 136-centimetrovou výškou, je kratší o 38 centimetrů, přičemž se může pochlubit aerodynamičtější tvarem.

  Při atentátu sebevražedného útočníka v Afghánistánu zemřelo pět lidí

Plavidlo je sice menší, ale vstupní otvor je dost vysoko nad hladinou na to, aby se zamezilo tradičním problémem při nastupování a vystupování. Navíc, jeho stabilita zaručuje, že lidí netřeba do něj dostávat jeřábem. Ten se však může využít při zvedání 2 200-kilogramové ponorky z moře nebo při jejím spouštění na hladinu.

Ponorka HP Sport Sub 2

Plavidlo není sice rychlé jako Ferrari, ale i pětikilometrová rychlost na hladině a čtyřkilometrové pod ní potěší. Energii mu dodávají lithium-iontové baterie. Jak správně očekáváte, ponorka HP Sport Sub 2 není vůbec levná, musíte si na ni našetřit přibližně milion eur.

  Citroën pokořil rekord!
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular