Podmořské Ferrari

0
531

Holandská firma U-Boat Worx představuje svou novou ponorku neskromně jako “podmořské Ferrari”.

Tak jako mnohé auta Ferrari, i novinka HP Sport Sub 2 je dvoumístná a nápadně červená. Na rozdíl od italského luxusního krasavce se však ví ponořit do hloubky sto metrů, a to až na šest hodin.

Podmořské Ferrari

Je designovaná tak, aby se vešla do garáže třicetimetrových a větších superjácht a snadno ji odtáhne i automobil. Prostě, jak nejkompaktnější model překonala předchozí ponorku této holandské firmy s názvem Super Yacht Sub 3.

S novým akrylátovým-ocelovým trupem je dlouhá 285 a široká 235 centimetrů. Od Super Yacht Sub 3 se liší svou 136-centimetrovou výškou, je kratší o 38 centimetrů, přičemž se může pochlubit aerodynamičtější tvarem.

  Před šedesáti lety vizionáři automobilového průmyslu slibovali extravagantní budoucnost. Ta se však zpravidla nekonala.

Plavidlo je sice menší, ale vstupní otvor je dost vysoko nad hladinou na to, aby se zamezilo tradičním problémem při nastupování a vystupování. Navíc, jeho stabilita zaručuje, že lidí netřeba do něj dostávat jeřábem. Ten se však může využít při zvedání 2 200-kilogramové ponorky z moře nebo při jejím spouštění na hladinu.

Ponorka HP Sport Sub 2

Plavidlo není sice rychlé jako Ferrari, ale i pětikilometrová rychlost na hladině a čtyřkilometrové pod ní potěší. Energii mu dodávají lithium-iontové baterie. Jak správně očekáváte, ponorka HP Sport Sub 2 není vůbec levná, musíte si na ni našetřit přibližně milion eur.