Středa, 22 května, 2024
podnikatel
DomůAktualityJak zařídit domácí vinotéku? Není to jen o kvalitním regálu

Jak zařídit domácí vinotéku? Není to jen o kvalitním regálu

Vinotéky jsou nedílnou součástí každé moderní domácnosti. A jestliže patříte mezi milovníky vína a zatím se takové regály na víno ve vašem interiéru nenachází, je načase to napravit. Domácí vinotéka může mít mnoho podob, rozhodně to není jenom o kvalitním kovovém nebo dřevěném regálu, do něhož umístíte archivní i mladá vína. Taková vinotéka by se měla řídit konkrétními pravidly nebo zásadami, jen tak bude zařízená k vaší spokojenosti.

Jaké je vaše oblíbené víno?

Není tajemstvím, že ke každému vínu se musíme chovat trochu jinak. Zatímco bílá vyžadují chlad, červená nemusí být v takovém chladu, aby jim bylo dobře. Dle toho, jaké je vaše nejoblíbenější víno se také rozhodujte. Jestliže pijete vícero druhů, vhodné jsou pro vás takové vinotéky, které jsou kombinací chladnější a méně chladné zóny.

  Jak co nejlépe zvládnout vysoké teploty?

Daleko snazší je však vybavování nebo vybírání vinotéky za předpokladu, že jste milovníkem pouze jednoho druhu vína.

TIP: Do prostoru se často hodí i rohový regál.

Jak velká má vinotéka být?

Dalším parametrem, který musíte při výběru vinotéky zvážit je rozhodně to, jak velká má vinotéka ve skutečnosti být. Na tomto se odrazí například to, jak často pijete nebo jak často hostíte návštěvy, kterým se nebojíte právě víno nabídnout a nalít.

Pamatujte na to, že víno se vždy uskladňuje ve vodorovné poloze, aby byl korkový špunt neustále zvlhčován a nevysychal. Pokud by totiž vyschnul, hrozí následná velmi brzká oxidace lahodného moku, na jehož dně se ukrývá pravda.

  Jak chytré je vlastně lidské podvědomí?

Kde bude vinotéka umístěna?

Pokud si neplánujete zařídit tradiční vinotéku ve sklepě, kterou byste zaplnili právě zmiňovanými regálovými systémy, pak přemýšlejte o tom, kam vinotéku tedy umístíte. Bude zabudovaná v kuchyňské lince nebo ji umístíte někam do prostoru?

Jestliže si zatím s umístěním vinotéky nevíte rady, pamatujte na jedno známé pravidlo, a sice že by vinotéky neměly nikdy stát v místnosti, kde se teplota pohybuje nad 22 stupni nebo pod 10 stupni Celsia.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular