Český zákoník příliš nerozlišuje mezi klasickým tabákovým produktem a e-cigaretou. Je tomu tak už skoro šest let, kdy vyšel zákaz používání těchto výrobků ve vnitřních a některých venkovních prostorách. Konkrétně se jedná o nástupiště, letiště, veřejnou dopravu, sportoviště, zoologické zahrady, restaurace a bary. Ve dvou posledních zmíněných prostorách vytvořili zákonodárci pro elektronické alternativy výjimku.
více v článku...
Bary, restaurace, ale také zoo
Výjimka se týká nejen vnitřních, ale také venkovních prostor. Jestli chcete vapovat neomezeně, zvolte ty podniky, ve kterých najdete nabídku vodních dýmek. Pokud vám stačí občasná konzumace, zeptejte se obsluhy. Ve všech stravovacích zařízeních je totiž možné po souhlasu provozovatele elektronické alternativy použít.
Zákon umožňuje užívání vaporizérů ve vnitřních prostorách provozoven stravovacích služeb, tedy v:
- Restauracích,
- barech,
- jídelnách,
- venkovních prostorách zoologických zahrad
Za co hrozí pokuta
Legislativa naopak užívání elektronických alternativ zakazuje na zastávkách, nástupištích, letištích, veřejné dopravě a sportovištích.
Nezapomeňte, že se výjimka týká pouze elektronické alternativy. Pokud si zkusíte v restauraci zapálit klasickou cigaretu, tak vám velice pravděpodobně hrozí vyhazov, nebo dokonce pokuta od obecní nebo státní policie či krajské hygienické stanice.
A co jiné alternativy?
Pokud chcete zkusit jinou elektronickou alternativu než vapování, dejte šanci zařízení na zahřívaný tabák, jako je například PULZE. Od “elektronky” se liší především:
- Náplní,
- chutí,
- vyšší možnou teplotou zahřívání.
Pokud hledáte chuťově věrnější alternativu klasického produktu, porozhlédněte se po zařízení na zahřívání tabáku. Zkuste právě PULZE, které disponuje dlouhou výdrží baterie – zvládne až dvacet použití.
Autor: Elena Gottfried