Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Zdraví Kdy je třeba si čistit zuby?

více v článku...

Kdy je třeba si čistit zuby?

Zuby si třeba čistit způsobem, který je šetrný k zubům i dásním.

„Nesprávnou technikou čištění dochází k poškozování a odhalování zubních krčků. Zubní sklovinu může poškozovat i přehnaně velký tlak při čištění zubů, „vysvětluje zubařka.

Podle odborníků třeba zubní kartáček přiložit na rozhraní dásně a vnější plochu zubu pod úhlem 45 stupňů, jemně ní Vibrovat, aby vlákna pronikly do dásňového žlabu, a setřít povlak směrem od dásně ke korunce zubu. Stejně je třeba postupovat i na vnitřní ploše zubů. Vnitřní plochy předních dolních i horních zubů by se měly čistit přiložením kartáčku kolmo tak, aby se hlavice kartáčku dotýkala vnitřní strany zubů, a jemným pohybem směrem od dásně k zubu. Žvýkací plochy židlí se čistí pohybem vpřed a vzad s vodorovně přiloženou kartáčkem.

  Bílkovina, která je prospěšná pro náš organismus

více v článku...

  6 osvěžujících letních drinků, které připravíte za pár minut

Zubní kartáček pro ženy

Při čištění mezizubních prostor by měla špička mezizubního kartáčku sledovat povrch dásně. Následně třeba jemně zatlačit, dát kartáček do vodorovné polohy a posunout přes celý mezizubní prostor na druhou stranu. Po opatrném vytažení třeba kartáček opláchnout.

Už malým dětem je třeba vštěpovat správnou techniku ​​čištění zubů. „Zdravá ústní dutina není jen estetickou záležitostí, ale může ovlivnit i na naše celkové zdraví. Ovlivňuje totiž i onemocnění kardiovaskulárního systému, onkologická onemocnění, cukrovku nebo i chronické obstrukční onemocnění plic či astma, „upozorňuje zubař.

Návštěva zubního lékaře

Jedním ze základních pravidel v péči o zuby je pravidelná návštěva zubního lékaře a hygiena dutiny ústní. Zuby a dásně je nezbytné čistit pravidelně a netřeba zapomínat ani na jazyk. Zuby se mají čistit vždy před spaním a ještě alespoň jednou během dne, nejlépe až 30 minut po konzumaci jídla. Tehdy už zuby nejsou citlivé na mechanické působení kartáčky v důsledku sníženého pH v ústech po jídle. Fluoridy v zubních pastách a gelech zvyšují odolnost skloviny proti kyselinám a hrají tak důležitou roli v ochraně před zubním kazem. Důležitá je také výživa. Mezi vhodné potraviny pro zdraví zubů patří zelenina, ovoce, ryby, játra, mléko, tvaroh, sýry, vejce, celozrnné výrobky či ořechy. Nevhodné jsou sladké a bublinkové nápoje, ovocné džusy, cukrovinky a sladké pečivo.

  Tip na letní snídani
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular