Pátek, 2 června, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Před šedesáti lety vizionáři automobilového průmyslu slibovali extravagantní budoucnost. Ta se však...

více v článku...

Před šedesáti lety vizionáři automobilového průmyslu slibovali extravagantní budoucnost. Ta se však zpravidla nekonala.

Jak si konstruktéři před šedesáti lety představovali auta budoucnosti? Na tuto otázku nám nabízejí odpověď snímky takzvaných dream cars, tedy automobilů snů. Šlo o vize, které na výstavách Motorama činil americký koncern General Motors, tehdy neohrožená jednotka na trhu.

více v článku...

Auta budoucnosti

Z designu mnohých extravagantně tvarovaných automobilů a jejich odvážných technických řešení se do praxe dostalo jen máloco – vývoj se jednoduše ubíral jiným směrem, než si to svými tehdejšími úspěchy zahlceni vizionáři koncernu General Motors představovali.

Aut snů

Při pohledu na snímky aut snů si můžete udělat představu o tom, které designérské prvky se – více či méně upravené – zachovaly až dodnes a které byly jen módními výstřelky. Je zcela jasné, že dnešním přísným bezpečnostním předpisům by nevyhovovaly žádné špičaté a ostré tvary nárazníků či jiných částí vozidel.

  Zůstat v manželství jen kvůli dětem? Odborníci říkají NE
  Oprava autoskel

Vymizely i panoramatické přední skla, které stěžovali nastupování na přední sedadla, i Tenoučká sloupky, které by neprošly testy bezpečnosti při převrhnutí vozidla. Ukázalo se také, že plynová turbína není vhodná pohonná jednotka automobilů.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular