Středa, 22 března, 2023
podnikatel
Domů Tech HTTPS zabezpečení neomezeně subdomén

více v článku...

HTTPS zabezpečení neomezeně subdomén

Zabezpečení přenosu dat na internetu u firemních domén je prioritou odpovědné firmy. Pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace na subdoménách je vhodný takzvaný WildCard SSL certifikát, který nabízí zabezpečení prakticky neomezeného počtu subdomén. 

SSL certifikáty umožňují různé způsoby zabezpečení firemních domén. WildCard SSL certifikáty jsou schopny zabezpečí neomezený počet subdomén. Pomocí hvězdičky, která funguje v certifikátu jako divoká karta “Wild Card“ je sděleno prohlížečům, že lze akceptovat na místě hvězdičky všechny platné znaky před doménou. Proto se jim také často říká nebo také hvězdičkové certifikáty. Při větším množství domén WildCard certifikáty výrazně šetří náklady na pořízení a správu SSL certifikátů.

více v článku...

WildCard certifikát – vlastnosti 

SSL certifikát WildCard zabezpečí všechny subdomény pod svojí hlavní doménou. To znamená, že WildCard certifikát pro doménu *.domena.cz zabezpečí jakékoliv domény typu www.domena.cz, dev.domena.cz, eshop.domena.cz, mail.domena.cz nebo cokoliv.domena.cz a nekonečno dalších názvů. Kvalitní WildCard certifikát je důvěryhodný pro všechny moderní prohlížeče a má podporu mobilních zařízení.

  Potřebujete levnou tiskárnu? Poradíme vám, kterou si pořídit!

Na českém trhu patří mezi populární certifikát RapidSSL WildCard, který lze získat a nasadit na server během minut. Vystavuje se na 1-2 roky a lze jej pořídit za velice výhodnou cenu.

  Antarktida taje: Ztratila tolik ledu, že se změnilo gravitační pole Země

Alternativa – multi-doménové certifikáty

Alternativou k hvězdičkovým SSL certifikátům jsou multi-doménové certifikáty, které umožňují zabezpečit více různých domén jedním SSL certifikátem. A to až 250 domén současně. Výhodou oproti WildCard certifikátům je, že umí zabezpečit samostatné domény i od jiných koncovek (.cz, .sk, .com, .eu atd.). 

Kde koupit WildCard SSL certifikáty?

Jakýkoliv SSL certifikát pro webové stránky a servery lze získat na projektu SSLmentor.cz, který nabízí širokou nabídku SSL certifikátů od kvalitních světových certifikačních autorit jako Sectigo, DigiCert, GeoTrust, Thawte či RapidSSL. 

RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Lenin věčně živý: Proč vypadá lépe než v den smrti?
- Advertisment -

Most Popular