Středa, 22 března, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Chameleoni nejsou nároční na chov. Jen se nedožívají vysokého věku

více v článku...

Chameleoni nejsou nároční na chov. Jen se nedožívají vysokého věku

Chameleoni patří k nejatraktivnějším terarijním zvířatům, které můžeme chovat v pohodlí domova. Jejich chov totiž není složitý, stačí si postavit terárium z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby a vybudovat mu zde zázemí, které se nápadně podobá tomu, na jaké je sám zvyklý. I když však mluvíme o nenáročném domácím mazlíčkovi, je klíčové vědět jednu věc – nedožívají se vysokého věku. Někdy dokonce umírají předčasně, a to na stres.

více v článku...

I pro začátečníci

Říkali jste si někdy, jak krásní jsou chameleoni a jak dobré by bylo, kdybyste jednoho takového mohli mít doma? Jak byste se s ním chlubili ostatním? Dobrou zprávou je, že takového chameleona (například chameleona jemenského) můžete mít ve svém teráriu. Na druhou stranu tou špatnou zprávou je, že vám může předčasně umřít. A to právě v okamžiku, kdy se s ním budete chlubit kamarádům. Chameleoni totiž velmi špatně snáší stres.

  Chystáte se nakoupit obuv na zimu a do terénu?
  Jak o svém podnikání dát vědět a získat nové zákazníky

V každém případě pokud budete akceptovat právě tuto „negativní” stránku chameleona, bude skvělým společníkem i začátečníkům.

Z daleké Afriky

Jako každý chovatel, ať už jste začínajícím nebo pokročilým, byste si měli o chovaném zvířeti něco zjistit. A to, že mu nedělá dobře stres není to jediné, co byste o plazovi měli vědět. Důležité je také vědět to, že je jeho domovinou Afrika. Najdete ho však ve volné přírodě také na Arabském poloostrově, v Indii nebo na Cejlonu.

Jeho velikost se pohybuje okolo několika centimetrů, maximálně dorůstá do tří čtvrtin jednoho metru. Má dlouhý jazyk, který umí vymrštit rychlostí blesku a tím tak zaháčkovat vyhlédnutou kořist. Obvykle touto kořistí bývá hmyz, pavouci nebo i menší obratlovci, na které si trumfne hlavně v divoké přírodě.

  Jaké podlahy se nejvíce hodí do ložnice
  Jaké podlahy se nejvíce hodí do ložnice

Co patří mezi největší zvláštnosti chameleonů je především schopnost měnit svou barvu. Jiná zvířata se tímto stylem maskovat nedokážou, ovšem chameleon ano.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular