Středa, 22 května, 2024
podnikatel
DomůAktualityJak chytré je vlastně lidské podvědomí?

Jak chytré je vlastně lidské podvědomí?

Mnoho lidí si myslí, že svou mysl má pod kontrolou a zná její pochody. Vaše podvědomí je nicméně chytřejší, než si myslíte.

Prakticky všichni psychologové se shodují na tom, že podvědomí (nevědomí) existuje. A že jeho úkol je v rámci lidské psychiky poměrně náročný.

V psychologii se však stále vede významná debata o tom, co přesně dělá nevědomí a které úkoly už vyžadují vědomé myšlení.

Jeden z populárních názorů tvrdí, že nevědomí dokáže připravit jednoduché akce typu podnět-odpověď, sdělit základní fakta, rozpoznat předměty a provádět nacvičené pohyby.

Složité poznávání zahrnující plánování, logické uvažování a kombinování myšlenek naproti tomu potřebuje už přístup vědomého myšlení.

Experiment provedený v Izraeli však dokázal, že informaci lze do mysli vložit, aniž bychom si to uvědomovali.

  Zůstat v manželství jen kvůli dětem? Odborníci říkají NE

Nevědomí je tak prokazatelně vybaveno poměrně sofistikovanými schopnostmi. K čemu je můžeme využít? Dozvíte se v našem článku.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular