Středa, 22 května, 2024
podnikatel
DomůAktualityVe Zlíně navštivte funkcionalistické památky, ZOO i muzeum bot

Ve Zlíně navštivte funkcionalistické památky, ZOO i muzeum bot

S příchodem hezkého jarního počasí nás to táhne ven do přírody i na výlety za historickými šperky. Pokud nevíte, kam vyrazit, dejte přednost relaxaci ve Zlíně. Vydejte se do Baťova impéria a seznamte se s nadčasovými pamětihodnostmi, projeďte se Baťovým kanálem a s dětmi se pobavte s zoologické zahradě.

Město ležící na východě Moravy v údolí řeky Dřevnice, na pomezí Hostýnských a Vizovických vrchů, je metropolí Zlínského kraje. I když pochází první písemná zmínka o Zlíně z roku 1322, nejvíce ho proslavila Baťova éra. Díky tomu, že zval Tomáš Baťa do Zlína spoustu známých architektů, město je doslova prošpikováno drahokamy funkcionalismu, jako je Jednadvacítka, jedna z prvním výškových staveb s kanceláří ve výtahu.

Projděte všechna muzea

  Mercedes-Benz otvoril špičkové vývojové centrum

Jarmile si rezervujete útulné ubytování Zlín, můžete navštívit všechna zlínská muzea, divadla, galerie, kulturní akce i festivaly. Vaše kroky povedou do Obuvnického muzea, kde shlédnete divotvorné kolekce botiček i obuv z peří či lidských vlasů. S dětmi nesmíte minout ZOO Zlín-Lešná s mnoha exotickými zvířaty. Milovníci historie budou nadšení z prohlídky hradu ve Zlíně-Malenovicích. Právě tam mohou spatřit šermířskou show, koncerty a zúčastnit se nočních prohlídek. Volné chvíle lze trávit ve hvězdárně, Krajské galerii výtvarného umění i v divadle Malá scéna nebo na místním koupališti, turistických a cyklostezkách.

Zažijte wellness a ochutnejte slivovici

Během dovolené si zajistěte penziony Zlín, které budou ideálním spojovacím bodem při výletech po městě a jeho okolí. Určitě se vydejte na hrady Malenovice, Brumov a Lukov či na zámky Vizovice a Napajedla. Ve Vizovicích si dopřejte slivovici a v Luhačovicích zase wellness relaxaci. K nejpopulárnějším výletním místům patří i tajemný Janův hrad a panoramatické výhledy na krajinu nabízí nevšední pozorovatelna Durch v Bílých Karpatech.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular