Pondělí, 26 září, 2022
podnikatel
Domů Aktuality Ve Zlíně navštivte funkcionalistické památky, ZOO i muzeum bot

S příchodem hezkého jarního počasí nás to táhne ven do přírody i na výlety za historickými šperky. Pokud nevíte, kam vyrazit, dejte přednost relaxaci ve Zlíně. Vydejte se do Baťova impéria a seznamte se s nadčasovými pamětihodnostmi, projeďte se Baťovým kanálem a s dětmi se pobavte s zoologické zahradě.

Město ležící na východě Moravy v údolí řeky Dřevnice, na pomezí Hostýnských a Vizovických vrchů, je metropolí Zlínského kraje. I když pochází první písemná zmínka o Zlíně z roku 1322, nejvíce ho proslavila Baťova éra. Díky tomu, že zval Tomáš Baťa do Zlína spoustu známých architektů, město je doslova prošpikováno drahokamy funkcionalismu, jako je Jednadvacítka, jedna z prvním výškových staveb s kanceláří ve výtahu.

  Trump vetoval usnesení Kongresu zakazující prodej zbraní Saúdské Arábii

Projděte všechna muzea

  Nejvyšší dřevostavby světa

Jarmile si rezervujete útulné ubytování Zlín, můžete navštívit všechna zlínská muzea, divadla, galerie, kulturní akce i festivaly. Vaše kroky povedou do Obuvnického muzea, kde shlédnete divotvorné kolekce botiček i obuv z peří či lidských vlasů. S dětmi nesmíte minout ZOO Zlín-Lešná s mnoha exotickými zvířaty. Milovníci historie budou nadšení z prohlídky hradu ve Zlíně-Malenovicích. Právě tam mohou spatřit šermířskou show, koncerty a zúčastnit se nočních prohlídek. Volné chvíle lze trávit ve hvězdárně, Krajské galerii výtvarného umění i v divadle Malá scéna nebo na místním koupališti, turistických a cyklostezkách.

Zažijte wellness a ochutnejte slivovici

Během dovolené si zajistěte penziony Zlín, které budou ideálním spojovacím bodem při výletech po městě a jeho okolí. Určitě se vydejte na hrady Malenovice, Brumov a Lukov či na zámky Vizovice a Napajedla. Ve Vizovicích si dopřejte slivovici a v Luhačovicích zase wellness relaxaci. K nejpopulárnějším výletním místům patří i tajemný Janův hrad a panoramatické výhledy na krajinu nabízí nevšední pozorovatelna Durch v Bílých Karpatech.

  Rukávky vaše dítě nezachrání, i s nimi se mohou potopit
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular