Středa, 22 března, 2023
podnikatel
Domů Aktuality Energetická krize si žádá první oběti, a to na poli průmyslu

více v článku...

Energetická krize si žádá první oběti, a to na poli průmyslu

Kovovýroba, strojírenství, také potravinářství nebo sklářství. To všechno jsou odvětví, která tvoří fungující českou ekonomiku. Vlivem okolností však právě tyto oblasti velkou měrou trpí. Začíná na ně totiž dopadat energetická krize. Hlásí to ostatně poslední průzkumy, které říkají, první oběti jsou na místě. A bohužel další budou přibývat, pakliže se situace na poli s energiemi výrazně nezlepší. Jelikož se však odborníci domnívají, že mluvíme o nových standardech, společnostem nezbývá, než se takzvaně „aklimatizovat”.

více v článku...

Výkyvy cen na trhu už jsou znatelně menší

Poslední měsíce pro nás všechny byly velkou zkouškou trpělivosti. Jako vítězové vyšli ti, kteří finanční gramotnost kladli v posledních letech na první místo. A to platí i v případě společností, jež neriskovali poslední penci v předcházejících letech. Právě ty totiž nové ceny možná do jisté míry překvapily, ale na druhou stranu se s nimi dokázaly velice rychle vypořádat.

  Zůstat v manželství jen kvůli dětem? Odborníci říkají NE
  Korálová barva roku je "in"

I když si mnoho lidí myslelo, že výkyvy cen budou dlouhodobější, je třeba konstatovat, že se začínají spíše stabilizovat. Sice odborníci, jak ostatně bylo zmíněno, trvají na tom, že se musíme seznámit s novými energetickými standardy, jiné podniky jsou zcela proti tomuto tvrzení.

Problémy se dotýkají prakticky všech odvětví

Nejen průmysl, ale také potravinářství nebo gastronomie hlásí poměrně velké problémy. I zde se totiž na energiích staví a jejich vysoké ceny mohou zlomit vaz nejednomu podniku. Zejména takovému, ve kterém jsou lidé zvyklí na nízké ceny a kde se vlivem všeho musí zdražovat. To unese samozřejmě jen hrstka pravidelných zákazníků, vezmeme-li v potaz, že nyní prakticky všichni začínají šetřit.

  Korálová barva roku je "in"

I kvůli jakýmsi škrtům musí mnohé společnosti propouštět. Dostáváme se tím do recese, což je sice na jednu stranu nedílná součást hospodářského cyklu, na druhou stranu je to předzvěst velmi těžkých měsíců, kterým budeme muset čelit s hlavou zdviženou a vytrvalostí na srdci.

  Top 10 nejlepších hotelů světa na stromě
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular